Maceta Umarex Elite Force EF712, ideala pentru pescuit, vanatoare, camping si drumetii.
Lungimea totala este 610 mm, iar lungimea lamei este de 440 mm.
Maceta vine impreuna cu teaca gen cordura, foarte rezistenta
Maceta Umarex ELITE FORCE este realizata din otel de tip 440.
Lama este acoperita cu un strat protector.
Manerul este realizat dintr-o combinatie de ABS+CAUCIUC, ce oferă o aderență maximă, sporind confortul utilizatorului si controlul asupra macetei.210 leiMaceta Walther Mach-Tac 1, ideala pentru pescuit, vanatoare, camping si drumetii.
Maceta Walther Match-Tac 1, ideala pentru pescuit, vanatoare, camping si drumetii. Lungimea totala este 550 mm, iar lungimea lamei este de 400 mm.
Maceta vine impreuna cu teaca gen cordura, foarte rezistenta
Maceta Mach Tac 1 Walther realizata din otel de tip 440.
Lama este acoperita cu un strat protector.
Manerul este realizat dintr-o combinatie de ABS+CAUCIUC , ce oferă o aderență maximă, sporind confortul utilizatorului si controlul asupra macetei.Detalii produs:
Lungime lama: 400 mm
Lungime maner: 150 mm
Lungime totala: 550 mm
Material teaca: Cordura
Greutate: 920 g
Material lama: Otel inoxidabil 440220 leiCutit Elite Force EF103 Umarex
Cutitul Elite Force EF103 Umarex are sistem de blocare a lamei .
EF 103 este prevazut cu clips de buzunar ,ideal pentru drumetii, partide de vanatoare sau pescuit, fiind usor de transportat si utilizat (poate fi deschis usor cu o singura mana).
Producator : Umarex
Greutate : 73 gr
Material lama : otel 420
Lungime : 165 mm
Lungime lama : 70 mm
Cutit lama pliabila.60 leiCuţit de buzunar outdoor Walther SubCompanion SCK
Cuţit robust și compact cu mecanism de blocare Liner Lock, ideal pentru muncă sau activităţi hobby. Cuțit pliabil cu lamă spear-point, clemă de curea înșurubabilă, pin demontabil și suport pentru degetul mare.
Caracteristici principale:
Robust și ușor de îngrijit
Compact și ușor
Cuțit pliabil cu lamă spear-point
Mecanism de blocare Liner Lock
Clemă de curea demontabilă
Pin demontabil
Suport degetul mareContinut colet: Cuţit SubCompanion,Toc,Clemă
Specificatii tehnice:
Lungime (inchis/deschis) :100—173 mmGreutate: 77 g
Lungime lama: 74 mm
Maner: Polimer
Material lama: Otel inoxidabil 440120 leiWalther BTK (Black Tac Knife) este un briceag tactic cu lama de culoare neagra, partial serata (zimtata) si spargator de geam. Lama briceagului, din otel 440C, are 85 mm si mecanism de blocare liner-lock. Briceagul are o lungime de 199 mm deschis si cantareste 164 grame.
Manerul briceagului este din aluminiu si husa din cordura.Detalii tehnice:
Producator: Umarex
Lama: Otel 440
Lungime lama: 85 mm
Lungime deschis:200 mm
Greutate 164 g
145 leiCutit Elite Force EF102 Umarex
Cutitul Elite Force EF102 Umarex permite taierea franghiilor si centurilor .
Cutitul EF 102 este un bun instrument de supravietuire deoarece este dotat cu dispozitiv ce spart geamul, permite taierea franghiilor si centurilor, este mic, compact, pliabil.
Prevazut cu dispozitiv de spart geamul.
Cutitul Elite Force EF102 are clema ce permite fizarea la buzunar sau centura.
55 leiMaceta Mach Tac 2 Walther realizata din otel de tip 440.
Lama este acoperita cu un strat protector.
Pachetul include si o husa din cordura rezistenta pentru a putea fi transportata in siguranta.
Manerul este realizat dintr-o combinatie de ABS cauciucat ce oferă o aderență maximă, sporind confortul utilizatorului si controlul asupra macetei.
260 leiCutitul CW-K23 Steel Claw- are lama din otel inoxidabil , cu care se poate sparge sticla sau se pot taia diferite materiale. Manerul este fabricat din G-10.
Acest model de cutit este ideal pentru taierea centurii de siguranta si spargea geamului masinii, in cazul nefericit in care s-ar putea sa ramaneti blocat intr-un autovehicul. Datorita dimensiunilor reduse, poate fi purtat in buzunar fara a cauza discomfort posesorului.Detalii tehnice:
Lungime inchis: 135 mm
Lungime totala : 228 mm
Lungime lama: 93 mm
Greutate: 168 g
Material: otel, aluminiu (maner)65 leiSet 3 sabii decorative Tanto Kill Bill
Setul de 3 sabii Tanto reprezentand putere si maretie, este un obiect decorativ fiind ideal pentru un cadou perfect.
Setul contine trei sabii de dimensiuni diferite,marimi crescatoare,care se fixeaza pe un suport din lemn.Lungime Totala -44cm
Lungime lama -27cm
Sabiile au maner cu imitatie piele,fiind inscriptionate cu diferite simboluri.
Suport lemn inclus
Sabiile nu sunt ascutite. Nu prezinta pericol de taiere.210 leiCutit Elite Force EF710 Umarex. Manerul ergonomic este prevazut cu un orificiu pentru prinderea unui cordon de siguranta/snur
Prevazut cu teaca cu prindere pe curea.
Producător Umarex
Material lama: otel 440
Material maner: Cauciuc + Abs
Lungime lama: 107 mm
Lungime totala: 230 mm
Greutate: 210 g
Material lama: Otel 440 C
Grosime lama: 3.80 mm
Lațime lama: 30 mm103 leiCutitul CW-K23 Steel Claw- are lama din otel inoxidabil , cu care se poate sparge sticla sau se pot taia diferite materiale. Manerul este fabricat din aluminiu.
Acest model de cutit este ideal pentru taierea centurii de siguranta si spargea geamului masinii, in cazul nefericit in care s-ar putea sa ramaneti blocat intr-un autovehicul. Datorita dimensiunilor reduse, poate fi purtat in buzunar fara a cauza discomfort posesorului.Detalii tehnice:
Lungime inchis: 122 mm
Lungime totala : 203 mm
Lungime lama: 85 mm
Greutate: 125 g
Material: otel, aluminiu (maner)60 leiCutitul Claw Steel – are lama din otel inoxidabil , cu care se poate sparge sticla sau se pot taia diferite materiale. Manerul este fabricat din G-10. Cutitul Claw Steel CW-K72 – cantareste 132g, lungimea lamei este de 84 mm, iar lungimea totala este de 206 mm.
Capat ascutit pentru spargerea geamurilor.
Taietor centura siguranta.
Clips pentru atasare curea.55 leiMaceta folosita de Silvester Stallone in filmul Rambo 4
Maceta Rambo 4 este o minunata piesa pentru colectionari si pentru fanii super eroului Silvester Stallone. In momentul in care atingi acest minunat obiect , te identifici cu Silvester Stallone primesti ceva din energia lui , imprumuti de la el puterea, curajul si tenacitatea.Maceta Rambo 4 este un simbol de forta.
Datorita greutatii sale energia cinetica a acestei macete este mare , poate fi asemanata cu un topor.
In afara de valoarea de colectie aceasta maceta este si un instrument practic si util atunci cand mergeti cu cortul sau la pescuit , in locuri cu vegetatie multa in locuri putin umblate.
Lama este foarte rezistenta si are o constructie speciala intr-un unghi care ajuta la despicarea lemnelor fara a se bloca.
Gravura laser pe husa piele si pe lamaDimensiuni :
Lungime: 428mm (510 cu teaca )
Grosime: 6mm
Lungime lama :290 mm
Greutate:760 g ( 880 cu teaca)
Husa piele cu semnatura/gravura John Rambo230 leiCutit Rambo First Blood I, teaca inclusa, este o replica a cutitului proiectat pentru Silvester Stallone in filmul Rambo First Blood Part III. Lama este confectionata din otel masiv, inoxidabil cu finisaje de calitate avand un design excelent realizat care imbina eleganta si functionalitatea. Pe mijloc are decupata o fanta de 8,5 cm lungime.
Specificatii:
Material lama: otel masiv;
Manerul este din lemn de mahon laminat protejat de 2 garzi de otel fixate oblic intr-un unghi bine studiat pentru a oferi un maxim de ergonomie si manevrabilitate.
Gravura Laser
Lama partial zimtata;
Lungime toatala: 42.5 cm ( 48 cu husa )
Lungime lama: 28 cm
Greutate: 600 g ( 720 cu husa )Accesorii incluse: teaca din piele.
230 lei